5 najčastejších chýb pri predaji na Amazone

15.04.2022

Stať sa úspešným predajcom na Amazone nie je práve jednoduchá úloha. Nič neuľahčuje ani prístup samotnej platformy, ktorá disponuje celým radom pravidiel. Tie však nemusia byť vždy práve zrozumiteľné, a preto sa niektorí z predajcov neustále dopúšťajú rovnakých chýb. My sa dnes pozrieme na päť tých najčastejších.

1. Prepojenie či vedenie viacerých účtov

Veľká časť predajcov sa stále domnieva, že je možné si v Amazone založiť viac účtov. Bohužiaľ to tak nie je av každom prípade platí, že na jedno IČO je možné založiť iba jeden účet na Amazone.

2. Zbrklosť pri zakladaní účtu

Začínajúci predajcovia majú v hlave jediné, a to vidinu zisku z predaja svojich produktov širšiemu trhu. Väčšina z nich je teda veľmi zbrklá a často napáchajú pri jeho zakladaní toľko chýb, že je na stole aj možná blokácia účtu na Amazone. Ak si neviete rady, ako na Amazon, môžete využiť tento ebook na stiahnutie zadarmo.

3. Nedostatky z hľadiska práva

Medzi najčastejšie chyby predajcov na Amazone sa radí aj neznalosť práva, ktoré sa môže líšiť podľa toho, kde svoje produkty predávate. Každý predajca by si mal teda uvedomiť, že predaj tovaru v zahraničí sa riadi inými pravidlami a zákonmi, než na ktoré ste zvyknutí.

4. Nesprávne popisy produktov

Len pri pridávaní produktov sa môžete dopustiť hneď desiatok chýb, ktorých náprava vám zaberie niekoľko hodín. Predaj na Amazone sa totiž riadi striktnými a pevne stanovenými pravidlami, ktorých sa musíte chtiac nechtiac držať. Vyhnúť by ste sa mali napríklad zahrnutiu zľavy do popisu produktu či prekročeniu hranice 200 znakov. So všetkým vám môže pomôcť amz GUIDE v podobe ebooku na stiahnutie zadarmo.

5. Nedostačujúca uživateľská podpora

Amazon si zakladá aj na kvalitnej užívateľskej podpore, ktorej by ste mali zaručene venovať svoju pozornosť. Aj tu sú totiž stanovené určité pravidlá, ktoré musíte dodržať. Ste tak povinní odpovedať svojim zákazníkom do 24 hodín, a to aj počas víkendu či sviatkov. 

Gabriela radí ako začať predávať na Amazone

  • Potrebujete vysvetliť pojmy FBM a FBA?
  • Máte zmätok v jazykových variantoch Amazonu?
  • Neviete na akom Amazon trhu začať?
  • Potrebujete poznať aspoň počiatočné náklady?
  • Riešite či máte vhodné produkty pre Amazon?

Na tieto, ale aj veľa ďalších otázok vám odpoviem v mojom e-booku zdarma.