5 najczęstszych błędów przy sprzedaży na Amazon

2022-04-15

Stanie się odnoszącym sukcesy sprzedawcą na Amazon nie jest łatwym zadaniem. Samo podejście platformy, która ma szereg zasad, niczego nie ułatwia. Jednak nie zawsze jest to łatwe do zrozumienia, dlatego niektórzy dostawcy stale popełniają te same błędy. Dzisiaj przyjrzymy się pięciu najczęstszym.

1. Łączenie lub utrzymywanie wielu kont

Wielu resellerów wciąż wierzy, że możliwe jest otwarcie większej liczby kont w Amazon. Niestety tak nie jest i w każdym razie prawdą jest, że na jednym numerze ID można otworzyć tylko jedno konto Amazon.

2. Pośpiech w zakładaniu konta

Początkujący detaliści mają na myśli jedną rzecz, a jest to perspektywa zarabiania na sprzedaży swoich produktów na szerszym rynku. Większość z nich jest więc bardzo pospieszna i często popełnia tak wiele błędów przy jej zakładaniu, że istnieje nawet możliwość zablokowania konta Amazon . Jeśli nie wiesz, jak korzystać z Amazon, możesz skorzystać z tego ebooka do bezpłatnego pobrania

3. Niedociągnięcia pod względem prawnym

Jednym z najczęstszych błędów sprzedawców Amazon jest nieznajomość prawa, które może się różnić w zależności od tego, gdzie sprzedajesz swoje produkty. Dlatego każdy sprzedawca powinien mieć świadomość, że sprzedaż towarów za granicę rządzi się innymi przepisami i prawami niż Ty jesteś przyzwyczajony.

4. Niewłaściwe etykiety produktów

Tylko przy dodawaniu produktów możesz popełnić dziesiątki błędów, których poprawienie zajmie Ci kilka godzin. Sprzedaż na Amazon rządzi się ścisłymi i sztywnymi zasadami, których należy nieumyślnie przestrzegać. Na przykład należy unikać umieszczania rabatu na etykiecie produktu lub przekraczania limitu 200 znaków. Amz GUIDE w formie darmowego ebooka do pobrania może Ci we wszystkim pomóc

5. Niewystarczająca obsługa użytkownika

Amazon polega również na wysokiej jakości obsłudze użytkowników, na którą masz gwarancję zwracania uwagi. Tutaj również obowiązują pewne zasady, których musisz przestrzegać. Jesteś zobowiązany do udzielenia odpowiedzi swoim klientom w ciągu 24 godzin, nawet w weekendy czy święta.