5 největších chyb při prodeji na Amazonu

15.04.2022

Když vše funguje jak má a vaše produkty se prodávají bez problémů, je prodej na Amazonu snadným výdělkem a možností zviditelnění své firmy v zahraničí. Než se však dostanete na tuto cílovou rovinu, je třeba dbát jistých pravidel a zásad, které Amazon má.

V tomto článku vám napíšu, jakých chyb je třeba se vyvarovat. Vezmeme to rovnou od začátku

1. Vedení více účtů

Na Amazonu lze mít založený pouze jeden účet na jedno IČO. Pokud jste si tedy například před několika lety na zkoušku založili na firmu účet na Amazonu, něco se tam nepovedlo a teď chcete účet nový, tak mám pro vás špatnou zprávu. Účty nelze ani propojit, je tedy nutné vzpomenout si na staré přihlašovací údaje a pustit se do dlouhé nápravy škod minulých.

2. Nepřesnosti při založení účtu

Někdy je vidina budoucího úspěchu tak silná a pumpuje začínajícímu prodejci adrenalin do žil, že na založení účtu příliš spěchá. Nedostatečné se soustředění a zbytečná zbrklost může napáchat chyby, které při schvalování Amazonem mohou napáchat velké škody, při nejhorším způsobit blokaci účtu. Věcné rady vám poskytne náš ebook ke stažení zdarma.

3. Právní nepřesnosti

Pokud už prodáváte na českém trhu, jistě máte alespoň základní přehled v českých obchodních zákonech. Při prodeji do zahraničí je potřeba znát zákony a pravidla dané země a dbát jejich dodržování.

4. Nevhodné či nedostačující popisy produktů

Pokud jste se probojovali počátečními formuláři a chystáte se založit svůj první produkt, nesmíte ani nadále usnout na vavřínech. Na Amazonu má vše svá pravidla a není tomu jinak ani při popisování produktů. I s tímto vám do začátku může poradit náš amz GUIDE ebook ke stažení zdarma.

5. Slabá uživatelská podpora

Pozitivní hodnocení ze strany zákazníků a hlavně dodržení pravidel stanovených Amazonem stojí čas. Kvalitní uživatelská podpora je znakem kvalitního obchodu a Amazon má v podmínkách povinnost odpovědět zákazníkům do 24 hodin bez ohledu na víkendy či svátky.


Přemýšlíte nad vstupem na marketplaces? Pomůžeme vám se založením prodejního účtu, listingem produktů, nebo napojením na váš e-shop.

Gabriela pro vás napsala e-book

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Neznáte náklady, které jsou s Amazonem spojeny?
  • Potřebujete se zorientovat v Amazon názvosloví?
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book pro začínající prodejce na Amazonu ZDARMA