Aké produkty predávať na Amazone?

01.04.2022

Predaj na Amazone ponúka jednoduchý spôsob, ako môžete svoje produkty ponúknuť širšiemu spektru zákazníkov. Odhadnúť, ktorým produktom sa však bude naozaj dariť a vy z nich budete generovať zisky, nemusí byť práve jednoduché. Vždy sa ale môžete priučiť od skúsenejších predajcov, ktorí už majú Amazon a trh s ním spojený dokonale zmapovaný.

Ako vybrať produkt na predaj na Amazone?

Ešte, než sa pustíte do predaja na Amazone, mali by ste staviť na skúsenosti už zabehnutých predajcov. Tí sa totiž sami presvedčili o tom, že vstup na najväčšiu e-commerce platformu nie je práve jednoduchý. V prvom rade by ste sa teda mali zamerať na výber samotných produktov, ktoré budete na Amazone predávať.

U nich nie je dôležité iba to, čo ponúkajú, ale aj náklady, ktoré budete musieť vynaložiť na ich uskladnenie a prepravu. Spočiatku sa tak oplatí vyberať predovšetkým medzi produktmi, ktoré sú ľahké a ich preprava je jednoduchá. Podľa prieskumov sa vypláca predávať skôr lacnejšie produkty, ktoré idú vďaka nízkej cene rýchlejšie na odbyt. V skratke teda vyberte jednoduché, ľahké a lacné produkty a tie predávajte na Amazone. Ďalšie tipy a triky vám ponúkne amz GUIDE v podobe ebooku na stiahnutie zadarmo.

Ktoré produkty sa oplatí na Amazone predávať?

Keď už viete, ako vybrať produkt na Amazon, môžete pristúpiť k pridávaniu konkrétneho tovaru na váš účet. Spoľahnúť sa môžete buď na svoj vlastný prieskum, alebo sa sústrediť na už vytvorené rebríčky najpredávanejšieho tovaru na Amazone.

Medzi najpredávanejšie produkty patria:

  • knihy
  • oblečenie 
  • elektronika 
  • hračky

To však neznamená, že by ste mali vyberať iba z týchto produktov. Môžete nájsť aj medzeru na trhu a pokúsiť sa ju vyplniť - takýto krok je ale oveľa riskantnejší, a teda bude pravdepodobne vyžadovať väčší kapitál a tiež trpezlivosť. Ak sa chcete dozvedieť viac, ako na Amazon, môžete si prečítať tento ebook na stiahnutie zadarmo. 

Gabriela radí ako začať predávať na Amazone

  • Potrebujete vysvetliť pojmy FBM a FBA?
  • Máte zmätok v jazykových variantoch Amazonu?
  • Neviete na akom Amazon trhu začať?
  • Potrebujete poznať aspoň počiatočné náklady?
  • Riešite či máte vhodné produkty pre Amazon?

Na tieto, ale aj veľa ďalších otázok vám odpoviem v mojom e-booku zdarma.