Amazon FBA: Rychlejší, snadnější prodej a kupa dalších výhod

06.06.2019
Program Amazon FBA umožňuje podnikání komukoliv na světě
Program Amazon FBA umožňuje podnikání komukoliv na světě

78 % prodejců na Amazonu, kteří si vybrali program FBA, potvrdilo, že jejich prodeje vzrostly. Čím to, že má Amazon FBA takovou sílu? Jaké jsou výhody pro prodejce?

Amazon FBA je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak vydělávat online. Téměř kdokoliv může touto cestou na Amazonu prodávat. Ať už je to zboží, které jen přeprodáváte, nebo vlastní výrobky.

| 66 % z nejlepších 10 000 prodejců využívá Amazon FBA.

Vstupem do distribučního programu Amazon FBA zautomatizujete plnění objednávek díky pokročilé logistice a dalším zajímavým službám, jako je například Amazon Prime.

Pokud i vy začínáte na Amazonu, stáhněte si e-book zdarma.

Vy prodáváte, Amazon doručuje

Prodej na Amazonu skrze FBA zní velice jednoduše. A on taky tak jednoduchý je. Funguje takto:

  1. Vaše výrobky/zboží pošlete do Amazonu.

  2. Amazon je uloží ve svých skladech.

  3. Zákazník si objedná, Amazon balí, přepravuje a sleduje objednávku.

  4. Postará se také o reklamace a vrácení peněz.

Snadné, že? Samozřejmě, že služba Amazon FBA něco stojí. Poplatky však zahrnují perfektní zákaznický servis a hlavně přístup k jedné z největších a nejpokročilejších prodejních sítí na světě.

Vaše povinnosti v rámci Amazon FBA

Amazon FBA za vás neudělá kompletně vše. Proto na vašich bedrech zůstávají tyto 3 hlavní povinnosti:

1. Výběr produktů k prodeji

Můžete prodávat téměř cokoliv. Pokud se ale chcete vyhnout poplatkům za dlouhé skladování, vyberte produkty, které se rychle prodávají.

2. Kontrola skladových zásob

Amazon FBA sice vaše produkty skladuje, ale už nekontroluje, jestli jich máte na skladě dostatek. Proto musíte mít úroveň skladových zásob pod vlastní taktovkou.

3. Marketing a reklama

Jestliže prodáváte vysoce hodnotné značkové produkty, nejspíš do marketingu nemusíte tolik investovat. Pokud ale nabízíte své vlastní výrobky, potřebujete propagovat, aby je nakupující našli.

Armáda loajálních zákazníků a další výhody prodeje prostřednictvím Amazon FBA

Program Amazon FBA patří mezi nejlepší způsoby, jak se při prodeji prosadit. Jedním z hlavních důvodů je, že nakupující Amazon milují. Je to dáno jedinečnými službami, ke kterým se snadno dostanete i vy jako prodejci:

1. Doprava a logistika bez námahy

Jestli jste někdy prodávali přes program Amazon FBM, víte, že je celkem časově náročný. Vyšší objem prodeje na Amazonu jde totiž ruku v ruce s většími "časovými náklady" na logistiku, případně i finančními, pokud si někoho najmete.

Program Amazon FBA vám dovoluje celý logistický proces zpracovávat externě, aniž byste potřebovali nějaké zkušenosti a trávili balením, odesíláním a případnými reklamacemi čas.

2. Výhodné sazby za dopravu

Amazon má takový objem prodejů, že si může dovolit s dopravci vyjednávat o cenách. Proto Amazon slevy na dopravu přenáší i na náklady za dopravu prodejcům. Výhody získávají i zákazníci, protože někteří dosáhnou i na dopravu zdarma, což je další konkurenční výhoda pro vás jako pro prodejce.

3. Reklamace bez práce

Nikdo nemá rád reklamace a byrokracii s nimi spojenou. V rámci programu Amazon FBA vás reklamace jako prodejce nemusí trápit. Vyhnete se jednání s rozrušenými zákazníky či administrativě navíc.

Jistě, Amazon FBA si za zpracování reklamací účtuje poplatek. Stojí však za množství práce, kterou vám ulehčí.

4. Vynikající zákaznický servis

Amazon předchází pověst nadstandardního zákaznického servisu: Nepřetržitá podpora na telefonu, chatu a e-mailu. Usnadňuje to život nejen zákazníkům, ale taky prodejcům, kteří můžou klidně spát.

5. Téměř neomezené skladovací prostory

S Amazon FBA si nemusíte lámat hlavu, kolik prostoru potřebujete pro své produkty. Neplatíte za sklad, neřešíte, jak má být velký...

Amazon FBA vás v podstatě nelimituje. Můžete poslat klidně jeden produkt, nebo tisíc. Úspěšní prodejci s vysokým objemem prodeje získávají dokonce neomezené úložiště.

6. Rychlé dodání

Amazon disponuje logistickými centry po celém světě: Bez ohledu na to, kde se vaši zákazníci nacházejí, snadno uspokojíte jejich poptávku do několika dnů.


Program Amazon FBA umožňuje podnikání komukoliv na světě za pomoci prvotřídních služeb a skvělé pověsti značky.

Chcete i vy využít podpory Amazonu, ale nevíte jak? Obraťte se na amz GUIDE>> 

Gabriela pro vás napsala e-book

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Neznáte náklady, které jsou s Amazonem spojeny?
  • Potřebujete se zorientovat v Amazon názvosloví?
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book pro začínající prodejce na Amazonu ZDARMA