Amazon Prime: Čo to je a aké výhody s ním môžete získať?

01.06.2022

Pokiaľ sa radíte medzi milovníkov online nakupovania, určite ste aspoň raz narazili na celosvetový fenomén s názvom Amazon. Ten sa už dlhšiu dobu radí medzi lídrov na poli e-commerce, pričom sa postupne angažuje aj v celom rade ďalších odvetví. V súvislosti s týmto gigantom je však stále častejšie skloňované spojenie Amazon Prime. O čo sa jedná a aké výhody vám môže priniesť?

Amazon Prime je viac ako len doručenie zadarmo

Americká spoločnosť Amazon, za ktorou dlhý čas stál jeden z najbohatších ľudí sveta Jeff Bezos, si stále drží svoje miesto e-commerce spoločnosťami. Mesačne sa tak môže pochváliť viac ako 197 miliónmi zákazníkov a ďalšími 200 miliónmi členov jeho vernostného programu Amazon Prime.

Ten sa teší veľkej obľube nielen v USA, ale aj v ďalších krajinách sveta. Prečo? Okrem dopravy zadarmo na takmer všetok tovar totiž môžu využívať ďalšie služby, vrátane streamovacích služieb, prémiových zliav a tovaru či video hier.

Stovky filmov a seriálov na dosah

Stovky filmov a seriálov na dosah Okrem toho, že si môžete nechať doviesť tovar zadarmo a nakúpiť výhodne tovar, ktorý je pre vás normálne nedostupný, vám Amazon Prime ponúkne aj širokú ponuku svojich vlastných filmov a seriálov. Amazon sa už niekoľko rokov snaží konkurovať popredným streamovacím službám, ako je Netflix, Apple TV či Disney+.

Výsledkom je tak jeho vlastná platforma Amazon Prime Videos, kde umiestňuje filmy a seriály nielen zo svojej vlastnej produkcie. Jedným z najočakávanejších diel je napríklad seriál zo sveta Pána prsteňov, ktorého sa nemôžu dočkať milióny fanúšikov po celom svete.

Amazon Prime však nie je zadarmo - ako väčšina služieb funguje na princípe predplatného, ktoré môže byť buď mesačné, alebo ročné. Pri prvom variante je cena stanovená na 14,99 dolárov mesačne a druhé na 139,99 dolárov ročne. Využiť môžete aj 30-dňové skúšobné obdobie, kedy sú vám všetky služby poskytované zadarmo - pokiaľ vám nebudú vyhovovať, môžete predplatné 

Gabriela radí ako začať predávať na Amazone

  • Potrebujete vysvetliť pojmy FBM a FBA?
  • Máte zmätok v jazykových variantoch Amazonu?
  • Neviete na akom Amazon trhu začať?
  • Potrebujete poznať aspoň počiatočné náklady?
  • Riešite či máte vhodné produkty pre Amazon?

Na tieto, ale aj veľa ďalších otázok vám odpoviem v mojom e-booku zdarma.