Amazon Prime: Co to je a jaké výhody s ním můžete získat?

01.06.2022

Pokud se řadíte mezi milovníky online nakupování, určitě jste alespoň jednou narazili na celosvětový fenomén s názvem Amazon. Ten se již delší dobu řadí mezi lídry na poli e-commerce, přičemž se postupně angažuje i v celé řadě dalších odvětví. V souvislosti s tímto gigantem je však stále častěji skloňováno spojení Amazon Prime. O co se jedná a jaké výhody vám může přinést?

Amazon Prime je více než jen doručení zdarma

Americká společnost Amazon, za kterou dlouhou dobu stál jeden z nejbohatších lidí světa, Jeff Bezos, si stále drží své místo mezi e-commerce společnostmi. Měsíčně se tak může pochlubit více než 197 miliony zákazníky a dalšími 200 miliony členy jeho věrnostního programu Amazon Prime.

Ten se těší velké oblibě nejen v USA, ale i v dalších zemích světa. Proč? Kromě dopravy zdarma na téměř veškeré zboží totiž mohou využívat další služby, včetně streamovacích služeb, prémiových slev a zboží či video her.

Stovky filmů a seriálů na dosah

Na Amazonu si můžete nechat dovézt zboží zdarma a nakoupit výhodně zboží, které je pro vás normálně nedostupné. Také vám Amazon Prime nabídne i širokou nabídku svých vlastních filmů a seriálů. Amazon se již několik let snaží konkurovat předním streamovacím službám, jako je Netflix, Apple TV či Disney+.

Výsledkem je tak jeho vlastní platforma Amazon Prime Videos, kde umisťuje filmy a seriály nejen ze své vlastní produkce. Jedním z nejočekávanějších děl je například seriál ze světa Pána prstenů, kterého se nemohou dočkat miliony fanoušků po celém světě.

Amazon Prime však není zadarmo - jako většina služeb funguje na principu předplatného, které může být buď měsíční, nebo roční. U první varianty je cena stanovena na 14,99 dolarů měsíčně a druhé na 139,99 dolarů ročně. Využít můžete i 30 denní zkušební období, kdy jsou vám veškeré služby poskytovány zdarma - pokud vám nebudou vyhovovat, můžete předplatné kdykoliv zrušit.


Přemýšlíte nad vstupem na marketplaces? Pomůžeme vám se založením prodejního účtu, listingem produktů, nebo napojením na váš e-shop.

Gabriela pro vás napsala e-book

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Neznáte náklady, které jsou s Amazonem spojeny?
  • Potřebujete se zorientovat v Amazon názvosloví?
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book pro začínající prodejce na Amazonu ZDARMA