Amazon Prime: Co to jest i jakie korzyści możesz z nim uzyskać?

2022-06-01

Jeśli jesteś fanem zakupów online, z pewnością spotkałeś się z ogólnoświatowym fenomenem zwanym Amazon. Od dawna jest jednym z liderów w dziedzinie e-commerce, jednocześnie stopniowo angażując się w szereg innych branż. Jednak w związku z tym gigantem fuzja Amazon Prime jest coraz częściej odmieniana. Co to jest i jakie korzyści może Ci przynieść?

Amazon Prime to coś więcej niż darmowa dostawa

Amerykańska firma Amazon, od dawna jeden z najbogatszych ludzi na świecie, Jeff Bezos, nadal utrzymuje swoje miejsce wśród firm e-commerce. Każdego miesiąca może pochwalić się ponad 197 milionami klientów i kolejnymi 200 milionami członków programu lojalnościowego Amazon Prime.

Jest bardzo popularny nie tylko w USA, ale także w innych krajach na całym świecie. Czemu? Oprócz bezpłatnej wysyłki prawie wszystkich towarów, mogą korzystać z innych usług, w tym usług przesyłania strumieniowego, rabatów premium i towarów lub gier wideo.

Setki filmów i seriali na wyciągnięcie ręki

Możesz bezpłatnie importować towary na Amazon i kupować towary, które zwykle są dla Ciebie niedostępne. Amazon Prime zaoferuje również szeroką gamę własnych filmów i seriali. Amazon od kilku lat próbuje konkurować z czołowymi serwisami streamingowymi, takimi jak Netflix, Apple TV i Disney+.

Efektem jest jego własna platforma Amazon Prime Videos, na której umieszcza filmy i seriale nie tylko z własnej produkcji. Jednym z najbardziej oczekiwanych dzieł jest na przykład seria Władca Pierścieni, której nie mogą zobaczyć miliony fanów na całym świecie.

Amazon Prime nie jest jednak darmowy - podobnie jak większość usług, działa na zasadzie subskrypcji, która może być miesięczna lub roczna. W przypadku pierwszego wariantu cenę ustalono na 14,99 USD miesięcznie, a drugiego na 139,99 USD rocznie. Możesz również skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego, w którym wszystkie usługi są świadczone bezpłatnie - jeśli Ci nie odpowiadają, możesz w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji.