Amazon Prime Day: Co to je a kdo se ho může zúčastnit?

15.06.2022

Amazon se v průběhu let vypracoval v lídra mezi e-commerce společnostmi. Měsíčně tak na jeho platformě nakoupí téměř 200 milionů zákazníků. Těm se společnost snaží odměnit různými akcemi a výhodami. Jednou z nich je i oblíbený Amazon Prime Day, díky kterému mohou jeho zákazníci nakoupit vybrané zboží s nevídanou slevou.

Oblíbená akce se bude tentokrát konat v červenci

Oblíbená slevová akce se po úspěchu z minulých let opět uskuteční i v tomto roce. Lídr na poli e-commerce Amazon se totiž po oznámení svých hospodářských výsledků nechal slyšet, že plánuje Amazon Prime Day uskutečnit v červenci. Přesné datum přitom nespecifikoval, takže se dá jen odhadovat, o který den se přesně bude jednat.

Již od roku 2015 se však tato akce koná dva dny, a to v pondělí a úterý či úterý a středu, během kterých mohou členové věrnostního programu Amazon Prime využít speciální slevy. To, že je Amazon Prime Day opravdu oblíbený, potvrzují i čísla. Podle nich v roce 2021 nakoupili zákazníci při konání akce za 11 miliard dolarů. Tím převýšily výdělky obchodů během celosvětově rozšířeného Cyber Monday.

Slevy získají pouze členové Amazon Prime

Jak už název akce napovídá, mohou se jí zúčastnit pouze členové věrnostního programu Amazon Prime. Pro ty jsou připraveny prémiové slevy u široké škály zboží od technologií až po textil. Amazon myslí i na nečleny, kterým v průběhu akce nabízí alespoň symbolické slevy.

Pokud chcete opravdu ušetřit, budete se tedy muset registrovat k předplatnému Amazon Prime, které není zadarmo. Měsíční poplatek je aktuálně stanoven na 15 dolarů - využít přitom můžete i roční předplatné ve výši 140 dolarů. I přesto ale existuje způsob, jak můžete slevy využít, a přitom nezaplatit ani korunu navíc. Amazon totiž podobně jako ostatní služby nabízí předplatné na 30 dní zdarma, které můžete kdykoliv zrušit.


Přemýšlíte nad vstupem na marketplaces? Pomůžeme vám se založením prodejního účtu, listingem produktů, nebo napojením na váš e-shop.

Gabriela pro vás napsala e-book

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Neznáte náklady, které jsou s Amazonem spojeny?
  • Potřebujete se zorientovat v Amazon názvosloví?
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book pro začínající prodejce na Amazonu ZDARMA