Amazon Prime Day: Čo to je a kto sa môže zúčastniť?

15.06.2022

Amazon sa v priebehu rokov vypracoval v lídra medzi e-commerce spoločnosťami. Mesačne tak na jeho platforme nakúpi takmer 200 miliónov zákazníkov. Tých sa spoločnosť snaží odmeniť rôznymi akciami a výhodami. Jednou z nich je aj obľúbený Amazon Prime Day, vďaka ktorému môžu jeho zákazníci nakúpiť vybraný tovar s nevídanou zľavou.

Obľúbená akcia sa bude tentokrát konať v júli

Obľúbená zľavová akcia sa po úspechu z minulých rokov opäť uskutoční aj v tomto roku. Líder na poli e-commerce Amazon sa totiž po oznámení svojich hospodárskych výsledkov nechal počuť, že plánuje Amazon Prime Day uskutočniť v júli. Presný dátum pritom nešpecifikoval, takže sa dá len odhadovať, o ktorý deň sa presne bude jednať.

Už od roku 2015 sa však táto akcia koná dva dni, a to v pondelok a utorok či utorok a stredu, počas ktorých môžu členovia vernostného programu Amazon Prime využiť špeciálne zľavy. To, že je Amazon Prime Day naozaj obľúbený, potvrdzujú aj čísla. Podľa nich v roku 2021 nakúpili zákazníci pri konaní akcie za 11 miliárd dolárov, čím prevýšili zárobky obchodov počas celosvetovo rozšíreného CyberMonday.

Zľavy získajú iba členovia Amazon Prime

Ako už názov akcie napovedá, môžu sa na nej zúčastniť iba členovia vernostného programu Amazon Prime. Pre tých sú pripravené prémiové zľavy u širokej škály tovaru od technológií až po textil. Amazon myslí aj na nečlenov, ktorým v priebehu akcie ponúka aspoň symbolické zľavy. Pokiaľ chcete naozaj ušetriť, budete sa teda musieť zaregistrovať k predplatnému Amazone Prime, ktoré nie je zadarmo. Mesačný poplatok je aktuálne stanovený na 15 dolárov - využiť pritom môžete aj ročné predplatné vo výške 140 dolárov. Aj napriek tomu ale existuje spôsob, ako môžete zľavy využiť, a pritom nezaplatiť ani korunu navyše. Amazon totiž podobne ako ostatné služby ponúka predplatné na 30 dní zadarmo, ktoré môžete kedykoľvek zrušiť.


Gabriela radí ako začať predávať na Amazone

  • Potrebujete vysvetliť pojmy FBM a FBA?
  • Máte zmätok v jazykových variantoch Amazonu?
  • Neviete na akom Amazon trhu začať?
  • Potrebujete poznať aspoň počiatočné náklady?
  • Riešite či máte vhodné produkty pre Amazon?

Na tieto, ale aj veľa ďalších otázok vám odpoviem v mojom e-booku zdarma.