Amazon Prime Day: co to jest i kto może wziąć udział?

2022-06-15

Przez lata Amazon wyrósł na lidera wśród firm e-commerce. Na swojej platformie kupuje prawie 200 mln klientów miesięcznie. Firma stara się nagradzać ich różnymi działaniami i korzyściami. Jednym z nich jest popularny Amazon Prime Day, dzięki któremu jego klienci mogą kupić wybrane towary z niespotykanym dotąd rabatem.

Popularne wydarzenie odbędzie się tym razem w lipcu

Po sukcesach lat ubiegłych, w tym roku ponownie odbędzie się popularna impreza rabatowa. Amazon, lider w dziedzinie e-commerce, po ogłoszeniu wyników finansowych dał do zrozumienia, że ​​w lipcu planuje zorganizować Amazon Prime Day. Nie podał dokładnej daty, więc można jedynie oszacować, który to będzie dzień.

Jednak od 2015 roku wydarzenie to odbywa się przez dwa dni, w poniedziałki i wtorki lub wtorki i środy, podczas których członkowie programu lojalnościowego Amazon Prime mogą skorzystać ze specjalnych rabatów. O tym, że Amazon Prime Day jest naprawdę popularny, świadczą liczby. Według nich w 2021 roku klienci kupili na imprezie 11 miliardów dolarów. W rezultacie przekroczyły one zarobki biznesowe podczas światowego Cyberponiedziałku.

Tylko członkowie Amazon Prime otrzymają zniżki

Jak sugeruje nazwa wydarzenia, w programie mogą wziąć udział tylko członkowie programu lojalnościowego Amazon Prime. Przygotowywane są dla nich rabaty premium na szeroką gamę towarów, od technologii po tekstylia. Amazon myśli także o osobach niezrzeszonych, którym oferuje przynajmniej symboliczne rabaty podczas imprezy.

Jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić pieniądze, będziesz musiał zarejestrować się na subskrypcję Amazon Prime, która nie jest darmowa. Miesięczna opłata jest obecnie ustalona na poziomie 15 dolarów - możesz również skorzystać z rocznej subskrypcji w wysokości 140 dolarów. Mimo to istnieje sposób na skorzystanie z rabatów bez płacenia dodatkowej korony. Amazon, podobnie jak inne usługi, oferuje bezpłatną 30-dniową subskrypcję, którą możesz anulować w dowolnym momencie.