Jaké zboží se na Amazonu dobře prodává?

01.04.2022

Amazon nabízí prodejcům obrovský okruh zákazníků, což je výborná příležitost nejen pro stávající podnikání, ale i pro úplně nové. I když se říká, že každé zboží má svého kupce, přeci jen jsou některé produkty oblíbenější než jiné a také se ne všechny typy zboží vyplatí prodávat na takovéto platformě.

Při výběru správného produktu na marketplace to chce buď šťastnou ruku a nebo se lze přiučit od zkušenějších prodejců.

Asi tušíte, která možnost bude větší sázka na jistotu.

Jak vybrat ten správný produkt?

Začátky na Amazonu nejsou snadné, konkurence je veliká a každé skladování a přeprava produktů obnáší poplatky. Aby jste brzy začali generovat zisky, je výběr toho správného produktu opravdu to nejzásadnější.

Je tedy výhodné, aby startovní produkt nebyl tolik náročný na přepravu a byl lehký a skladný. Podle průzkumů je samozřejmě hodně určující i cena. Pokud tedy máte lehký, skladný a levný produkt, může to být právě on, který odstartuje vaši cestu na Amazon Marketplace! Pokud Vás zajímají další tipy, prozradí vám je amz GUIDE díky ebook ke stažení zdarma.

Které produkty jsou na Amazonu oblíbené?

Mezi nejprodávanější produkty na Amazonu patří jednoznačně

  • knihy
  • elektronika
  • hračky
  • oblečení

Neznamená to ale, že pokud máte jiné zaměření, tak na Amazonu neprorazíte. Pokud už prodáváte nějaký čas, jistě už víte, které zboží z vašeho sortimentu, by mohlo mít ty správné předpoklady pro prodej na marketplaces. Rozhodně zajímavý krok, i když o něco riskantnější, může být například pokus vyplnit díru na trhu. Přijít s něčím novým může být vzrušující, nicméně to bude obnášet mnohem větší trpělivost a také větší náklady.

Další triky a rady, jak na Amazon se můžete dočíst v ebook ke stažení zdarma.


Přemýšlíte nad vstupem na marketplace? Pomůžeme vám se založením prodejního účtu, listingem produktů, nebo napojením na váš e-shop. 

Gabriela pro vás napsala e-book

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Neznáte náklady, které jsou s Amazonem spojeny?
  • Potřebujete se zorientovat v Amazon názvosloví?
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book pro začínající prodejce na Amazonu ZDARMA