Jakie produkty sprzedawać na Amazon?

2022-04-01

Sprzedaż na Amazon oferuje łatwy sposób oferowania swoich produktów szerszemu gronu klientów. Jednak odgadnięcie, które produkty naprawdę sprawdzą się i będziesz generować z nich zyski, może nie być łatwe. Ale zawsze możesz uczyć się od bardziej doświadczonych sprzedawców, którzy mają już doskonale odwzorowany Amazon i związany z nim rynek.

Jak wybrać produkt do sprzedaży na Amazon?

Zanim zaczniesz sprzedawać na Amazon, powinieneś postawić na doświadczenie sprzedawców o ugruntowanej pozycji. Przekonali się, że wejście na największą platformę e-commerce nie jest łatwe. Dlatego przede wszystkim powinieneś skupić się na wyborze produktów, które będziesz sprzedawać na Amazon.

Ważne jest dla nich nie tylko to, co oferują, ale także koszty, które będziesz musiał ponieść na ich przechowywanie i transport. Na początek warto wybierać spośród produktów, które są lekkie i łatwe w transporcie. Według sondaży opłaca się sprzedawać produkty tańsze, które szybciej się sprzedają ze względu na niską cenę. Krótko mówiąc, wybieraj proste, lekkie i tanie produkty i sprzedawaj je na Amazon. Więcej porad i wskazówek będzie oferował amz GUIDE w formie darmowego ebooka do pobrania.

Jakie produkty warto sprzedawać na Amazonie?

Gdy już wiesz, jak wybrać produkt na Amazon, możesz przystąpić do dodawania konkretnego produktu do swojego konta. Możesz albo polegać na własnych badaniach, albo skupić się na już ustalonych rankingach najlepiej sprzedających się towarów na Amazon.

Do najlepiej sprzedających się produktów należą: 

  • książki
  • odzież
  • elektronika
  • zabawki

Nie oznacza to jednak, że powinieneś wybierać tylko z tych produktów. Można też znaleźć lukę na rynku i spróbować ją wypełnić - ale taki krok jest o wiele bardziej ryzykowny, a co za tym idzie prawdopodobnie będzie wymagał większego kapitału, a także cierpliwości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Amazon, możesz przeczytać ten darmowy ebook do pobrania.