Listing na Amazon: Ako celý proces prebieha a na čo by ste mali dať pozor?

15.05.2022

Pokiaľ chcete podporiť svoje podnikanie a ponúknuť produkty širšiemu spektru zákazníkov, nie je nič jednoduchšie ako sa s nimi spojiť prostredníctvom Amazonu. Aj keď však nejde o žiadnu raketovú vedu, veľká časť ľudí má s používaním tejto platformy problémy. Väčšina podnikateľov si nevie rady najmä s listingom na Amazon. Ako naňho a na čo by ste si mali dať pozor?

Nahranie produktov na Amazon nemusí byť vždy hračka

Počas objavovania toho, ako na predaj na Amazone, narazíte na množstvo zádrhelov a procesov, s ktorými sa budete musieť chtiac nechtiac popasovať. Jedným z nich je aj zalistovanie produktov na Amazon, ktoré stále robí veľkej časti podnikateľov problémy. V prvom rade je nutné celý systém pochopiť a postupovať systematicky.

Listing na Amazon sa delí do piatich častí:

1. názov produktu,

2. kľúčové vlastnosti produktu,

3. produktová fotografia,

4. popis produktu,

5. ďalšie parametre produktu.

U všetkých z nich je dôležitá najmä kvalita a stručnosť, vďaka čomu si zákazník bude môcť hneď urobiť obrázok o vašom produkte. Okrem toho by ste nemali zabúdať ani na to, aby ste boli ľahko dohľadateľní. Pri písaní nadpisov i popisov sa teda oplatí využívať relevantné kľúčové slová, ktoré by ale nemali biť do očí.

Zbytočné chyby vás budú stáť čas aj peniaze

Rovnako ako v ostatných sférach podnikania vás bude aj na Amazone akákoľvek chyba stáť nielen váš čas, ale aj peniaze. Amazon totiž disponuje veľmi prísnymi pravidlami a podmienkami, ktoré musíte na 100% dodržiavať. Pre niektorých začínajúcich predajcov tak nie je ťažké sa dopustiť hneď niekoľkých chýb naraz. Ak máte strach, že by vám zdĺhavá kontrola a optimalizácia zabrala veľa času, predávajte na Amazone najskôr len pár produktov. So vstupom do sveta e-commerce vám však pomôže aj amz GUIDE, ktorý vám môže niekedy doslova vytrhnúť tŕň z päty.


Gabriela radí ako začať predávať na Amazone

  • Potrebujete vysvetliť pojmy FBM a FBA?
  • Máte zmätok v jazykových variantoch Amazonu?
  • Neviete na akom Amazon trhu začať?
  • Potrebujete poznať aspoň počiatočné náklady?
  • Riešite či máte vhodné produkty pre Amazon?

Na tieto, ale aj veľa ďalších otázok vám odpoviem v mojom e-booku zdarma.