Listing na Amazon: Jak celý proces probíhá a na co byste měli dát pozor?

15.05.2022

Pokud chcete podpořit své podnikání a nabídnout produkty širšímu spektru zákazníků, není nic jednoduššího než se s nimi spojit prostřednictvím Amazonu. I když se však nejedná o žádnou raketovou vědu, velká část lidí má s používáním této platformy problémy. Většina podnikatelů si neví rady zejména s listingem na Amazon. Jak na něj a na co byste si měli dát pozor?

Nahrání produktů na Amazon nemusí být vždy hračka

Během objevování toho, jak na prodej na Amazonu, narazíte na spoustu zádrhelů a procesů, se kterými se budete muset chtě nechtě poprat. Jedním z nich je i zalistování produktů na Amazon, které stále dělá velké části podnikatelů problémy. V první řadě je nutné, celý systém pochopit a postupovat systematicky.

Listing na Amazon se dělí do pěti částí:

  1. název produktu,

  2. klíčové vlastnosti produktu,

  3. produktová fotografie,

  4. popis produktu,

  5. další parametry produktu.

U všech z nich je důležitá zejména kvalita a stručnost, díky čemuž si zákazník bude moci hned udělat obrázek o vašem produktu. Kromě toho byste neměli zapomínat ani na to, abyste byli lehce dohledatelní. Při psaní nadpisů i popisků se tedy vyplatí využívat relevantní klíčová slova, která by ale neměla bít do očí.

Zbytečné chyby vás budou stát čas i peníze

Stejně jako v ostatních sférách podnikání vás bude i na Amazonu jakákoli chyba stát nejen váš čas, ale i peníze. Amazon totiž disponuje velmi přísnými pravidly a podmínkami, které musíte na 100 % dodržovat. Pro některé začínající prodejce tak není nějak těžké se dopustit hned několika chyb najednou.

Jestli máte strach, že by vám zdlouhavá kontrola a optimalizace zabrala moc času, prodávejte na Amazonu nejprve jen pár produktů. Se vstupem do světa e-commerce vám však pomůže i amz GUIDE, který vám může někdy doslova vytrhnout trn z paty.


Přemýšlíte nad vstupem na marketplaces? Pomůžeme vám se založením prodejního účtu, listingem produktů, nebo napojením na váš e-shop.

Gabriela pro vás napsala e-book

  • Chystáte se na vstup na Amazon Marketplaces?
  • Neznáte náklady, které jsou s Amazonem spojeny?
  • Potřebujete se zorientovat v Amazon názvosloví?
  • Chcete znát vhodné produkty pro Amazon?

E-book pro začínající prodejce na Amazonu ZDARMA