Amazon FBA: Rýchlejší, ľahší predaj a kopa ďalších výhod

06.06.2019
Výhody predaja prostredníctvom Amazon FBA
Výhody predaja prostredníctvom Amazon FBA

78 % predajcov na Amazone, ktorí si vybrali program FBA, potvrdilo, že ich predaj vzrástol. Vďaka čomu má Amazon FBA takú silu? Aké sú výhody pre predajcu?

Amazon FBA je jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako zarábať online. Takmer ktokoľvek môže touto cestou na Amazone predávať. Či už je to tovar, ktorý len prepredáváte, alebo vlastné výrobky.

66 % z najlepších 10 000 predajcov využíva Amazon FBA. Vstupom do distribučného programu Amazon FBA zautomatizujete plnenie objednávok vďaka pokročilej logistike a ďalším zaujímavým službám, ako je napríklad Amazon Prime.


Vy predávate, Amazon doručuje


Predaj na Amazone cez FBA znie veľmi jednoducho. A on i jednoduchý je. Funguje nasledovne:

1. Vaše výrobky/tovar pošlete do Amazonu.

2. Amazon ich uloží vo svojich skladoch.

3. Zákazník si objedná, Amazon balí, prepravuje a sleduje objednávku.

4. Postará sa tiež o reklamácie a vrátenie peňazí.

Jednoduché, že? Samozrejme, že služba Amazon FBA niečo stojí. Poplatky však zahŕňajú perfektný zákaznícky servis a hlavne prístup k jednej z najväčších a najpokročilejších predajných sietí na svete.


Vaše povinnosti v rámci Amazon FBA


Amazon FBA za Vás neurobí kompletne všetko. Preto na Vašich pleciach zostávajú

tieto 3 hlavné povinnosti:

1. Výber produktov na predaj

Môžete predávať takmer čokoľvek. Ak sa ale chcete vyhnúť poplatkom za dlhé skladovanie, vyberte produkty, ktoré sa rýchlo predávajú.


2. Kontrola skladových zásob 

Amazon FBA síce Vaše produkty skladuje, ale už nekontroluje, či ich máte na sklade dostatok. Preto musíte mať úroveň skladových zásob pod vlastnou taktovkou.


3. Marketing a reklama 

Ak predávate vysoko hodnotné značkové produkty, pravdepodobne nemusíte toľko

investovať do marketingu. Ak ale ponúkate svoje vlastné výrobky, potrebujete propagovať, aby ich nakupujúci našli.


Armáda lojálnych zákazníkov a ďalšie výhody predaja prostredníctvom Amazon FBA


Program Amazon FBA patrí medzi najlepšie spôsoby, ako sa pri predaji presadiť. Jedným z hlavných dôvodov je, že nakupujúci milujú Amazon. A to vďaka jedinečným službám, ku ktorým sa ľahko dostanete aj vy ako predajcovia:

1. Doprava a logistika bez námahy

Ak ste niekedy predávali cez program Amazon FBM, viete, že je celkom časovo náročný. Vyšší objem predaja na Amazone ide totiž ruka v ruke s väčšími "časovými nákladmi" na logistiku, prípadne i finančnými, keď si niekoho najmete. 

Program Amazon FBA vám dovoľuje celý logistický proces spracovávať externe, bez toho aby ste potrebovali nejaké skúsenosti a trávili balením, odosielaním a prípadnými reklamáciami čas.

2. Výhodné sadzby za dopravu

Amazon má taký objem predajov, že si môže dovoliť s dopravcami vyjednávať o cenách. Preto Amazon zľavy na dopravu prenáša aj na náklady za dopravu predajcom. Výhody majú i zákazníci, pretože niektorí získajú i dopravu zadarmo, čo je ďalšia konkurenčná výhoda pre Vás ako pre predajcov.

3. Reklamácia bez práce

Nikto nemá rád reklamácie a byrokraciu s nimi spojenú. V rámci programu Amazon FBA Vás reklamácie ako predajcu nemusia trápiť. Vyhnete sa rokovaniam s rozrušenými zákazníkmi či administratíve navyše.

Iste, Amazon FBA si za spracovanie reklamácií účtuje poplatok. Stojí však za množstvo práce, ktorú Vám uľahčí.


4. Vynikajúci zákaznícky servis

Amazon predchádza povesť nadštandardného zákazníckeho servisu: Nepretržitá podpora na telefóne, chate a e-maile. Uľahčuje to život nielen zákazníkom, ale tiež predajcom, ktorí môžu pokojne spať.

5. Takmer neobmedzené skladovacie priestory

S Amazon FBA si nemusíte lámať hlavu, koľko priestoru potrebujete pre svoje produkty. Neplatíte za sklad, neriešite, ako má byť veľký...

Amazon FBA Vás v podstate nelimituje. Môžete poslať pokojne jeden produkt, alebo tisíc. Úspešní predajcovia s vysokým objemom predaja získavajú dokonca neobmedzené úložisko.

6. Rýchle dodanie

Amazon disponuje logistickými centrami po celom svete: Bez ohľadu na to, kde sa Vaši zákazníci nachádzajú, ľahko uspokojíte ich dopyt do niekoľkých dní.

Program Amazon FBA umožňuje podnikanie komukoľvek na svete za pomoci prvotriednych služieb a skvelej povesti značky.

Chcete i vy využiť podpory Amazonu, ale neviete ako?

Obráťte sa na nás. >> 

Gabriela radí ako začať predávať na Amazone

  • Potrebujete vysvetliť pojmy FBM a FBA?
  • Máte zmätok v jazykových variantoch Amazonu?
  • Neviete na akom Amazon trhu začať?
  • Potrebujete poznať aspoň počiatočné náklady?
  • Riešite či máte vhodné produkty pre Amazon?

Na tieto, ale aj veľa ďalších otázok vám odpoviem v mojom e-booku zdarma.